V sobotu 6.června se uskutečnil již tradiční šumavský běh do vrchu Velká cena Zadova, který startoval na náměstí ve Stachách a cíl byl u meteorologické stanice Churáňov ve výšce 1 122 m nad mořem.Na závodníky a závodnice od juniorských kategorií až po nejstarší veterány čekala příjemná trať v délce 7,1 km s výškovým převýšením 410 metrů. Velmi teplé až tropické počasí atakující skoro 30 stupňů Celsia napovídalo, že letošní ročník bude pro všechny startující náročný.

Hned po startu se na předních příčkách začali objevovat největší favorité na vítězství mezi které patřil Jan Herda, Jan Hostička nebo domácí závodník Martin Šimurda ze Ski klubu Šumava. Mezi ženami byla největší favoritkou Monika Preibischová z Adidas Boost Teamu následovaná Pavlou Fričkovou, která se po narození potomka k běhání teprve postupně vrací.

V polovině trati bylo o pořadí jasno. S jasným náskokem vedl Jan Hostička, který si doběhl pro absolutní prvenství při 16.ročníku Velké ceny Zadova časem 30:44 min, druhý se v cíli u meteorologické stanice objevil Jan Herda v čase 30:56 min a třetí doběhl Martin Šimurda v čase 31:28 min, který zároveň ovládl kategorii mužů do 49 let. První ženou v cíli byla Monika Preibischová (32:38 min) následovaná Pavlou Fričkovou (35:50 min).

I přes velmi vysoké teploty, do cíle doběhli v pořádku všichni startujících na které čekalo závěrečné slavnostní vyhlášení s občerstvením ve sportovně rekreačním areálu „U Horejšů“. Medailisté si odvezli poháry, věcné ceny a snad příjemné vzpomínky, zážitky a body do českého poháru v bězích do vrchu.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na Vás i v roce 2016 při 17.ročníku Velké ceny Zadova.