Vrchaři si tuto sobotu dají dostaveníčko v šumavském lyžařském areálu Zadov. 15. ročník Velké ceny Zadova je sedmým závodem Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu a zároveň také kvalifikačním závodem na nadcházející Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se uskuteční 12. července ve francouzském středisku Gap.

Kvalifikace pro MS či ME v běhu do vrchu ve stylu nahoru-dolů se koná na Zadově již poněkolikáté, naposledy v loňském roce jako kvalifikace na MS v běhu do Vrchu.

Dle ředitele závodu a asistenta reprezentačního trenéra Jindřicha Linharta bude trať stejná jako loni. „Jeden okruh s výběhem a následným seběhem sjezdovky měří 3 kilometry a převýšení činí 157 metrů. Na muže čekají čtyři tyto kruhy, ženy a junioři (společně s muži kategorií C a D bez nároku na nominaci) poběží orkuhy tři. Junioři (a ženy veteránky a muži katgeorie E bez nároku na nominaci) mají připravenou trať o délce 4,6km. Jedná se 1,6km dlouhý okruh a jeden 3 km dlouhý okruh s výběhem sjezdovky o celkovém převýšení trati 245 metrů.“

Ředitel závodu Jindřich Linhart navrhuje jakožto asistent reprezentačního treníra na základě výsledků závodu výběr závodníků, kteří budou Českou republiku v červenci v Gap reprezentovat.

Pro úplnost Jindřich Linhart dodává, že Velká cena Zadova je otevřeným závodem, v němž mají běžci možnost získat body do Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu v kategorii super. Připraven je také lidový běh na 3km.

Všichni jsou srdečně zváni.