V sobotu 21.května se uskuteční 17.ročník Velké ceny Zadova v běhu do vrchu, která startuje na náměstí ve Stachách a končí u meteorologické stanice Churáňov v nadmořské výšce 1 122 metrů.

Na závodníky je připravená pozvolně zvedající se trasa s délkou 7,1 km a převýšením 410 metrů, která je zakončena výběhem po jedné ze sjezdovek lyžařského areálu Zadov. Závod je i v letošním roce zařazen do Českého poháru běhů do vrchu 2016 a díky převýšení je zařazena do kategorie „A“.

„Tak jako v předchozích letech budeme mít v prostoru startu připravené zázemí v základní škole Stachy. Po doběhu se závodníci mohou těšit na občerstvení ve sportovně-relaxačním centru U Horejšů, kde proběhne i kompletní vyhlášení závodu. A každý kdo se postaví na start od nás získá vstupenku na rozhlednu bývalého zadovského skokanského můstku. Takže věřím, že se závodníci a závodnice mají i v letošním roce na co těšit.“ řekl hlavní organizátor závodu Jindřich Linhart.

Přihlásit se můžete on-line do středy 18.května do 22.hodiny nebo na místě v den závodu v ZŠ Stachy. Kompletní propozice najdete na www.behdovrchu.com. Závod startuje přesně v 15.00.

Tak se přijeďte proběhnout na Šumavu.